Na wycieczkę do Osiecznej? Kilka pałaców, które musisz zwiedzić

Jeżeli zdecydujesz się pojechać w trasę po Wielkopolsce, koniecznie zrób sobie krótki przystanek w gminie Osieczno, gdzie znajduje się wyjątkowo szeroki zbiór obiektów zabytkowych naprawdę wartych obejrzenia. Wśród nich występują liczne pałacyki i dworki.
Pałac w Dobramyśli
W sąsiadującej z miastem miejscowości Dobramyśl wybudowany został przez Adolfa Ernesta Georga sławetny dworek. Jego właścicielem przez dłuższy czas był Johann Louis von Leesen z Drzeczkowa, a z czasem obiekt przeszedł w ręce Heinricha von Heydebranda, który sprawował także pieczę nad zamkiem osieckim. Pałac jest budowlą dziewiętnastowieczną, okazałą, imponującą, mającą wiele do zaoferowania turystom lubiącym nietuzinkową architekturę.

Pałac w Drzeczkowie

Obiekt ten stworzono w 1869 roku. Inicjatywę http://leczenie-ran-koszalin.pl/ w budowie pałacyku przejął Ferdynand von Leesen. Później właścicielami dworku stali się syn Ferdynanda, a z czasem jego wnuk, czyli Horst von Leesen. Charakteryzowana budowla została też uwzględniona jeśli chodzi o jej przynależność w Państwowym Gospodarstwie Rolnym. Organizowano w pałacyku swego czasu letnie kolonie. Później rezydencja służyła jako punkt szkolenia rolniczego. Dzisiaj zabytkowe zabudowania ściągając turystów. Podobnie jak i przestronny park, który otacza teren dworkowy. Ciekawą częścią pałacyku okazuje się Domek Muzy. Warto też wspomnieć o usytuowanym w pobliżu Mauzoleum, a więc znajdującym się w pobliskiej wsi grobowcu rodzinnym wyżej wspomnianej rodziny stanowiącej właścicieli obiektu.

Źródło:

Zobacz stronę autora: http://metryicentymetry.pl