Zabytkowy dworek gminy Osieczno. Kierunek – Jeziorki

Na terenie gminy Osieczna znajduje się ciekawie prezentująca się wioska. Malowniczym miejscem, które jest idealne na wymarzone wczasy agroturystyczne okazują się Jeziorki. Tam panuje cisza, spokój, typowa sielanka. Z tym terenem wiążą się także pewne ciekawostki. Jakie? O tym więcej w dalszych częściach tekstu.
Za czasów Hansa Hasche
Hans Hasche to dawny właściciel Jeziorków. Miejsce to za jego czasów już stało cyber_Folks się niesamowicie klimatyczne, będąc ostoją dla wszystkich poszukujących wytchnienia, relaksu, błogiego lenistwa. Wabikiem turystycznym, poza samymi warunkami geograficznymi i pięknem krajobrazu otaczającego tę jakże urokliwą wioskę umiejscowioną jakieś dwa kilometry od Osiecznej, okazuje się także powstały tam dworek mający zabytkowy charakter.
Przepiękny pałacyk
Dworek ma ponad sto lat. Powstał w oparciu o styl architektoniczny zwany nurtem tyrolskim. Jest magnesem maglownice Łódź na zwiedzających, ponieważ jakiś czas temu udało się go odrestaurować i tuż przy pałacyku stworzono imponującą stadninę konną wraz z mini zoo. W ogrodzie zoologicznym można podziwiać następujące okazy: daniele, lamy, pawie, osły. Cała przestrzeń terenu dworkowego otoczona jest przez liczący ponad pięć hektarów park.
Ciekawostki
Niedaleko wspomnianej powyżej stadniny koni występuje kapliczka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ten obiekt sakralny usytuowany został… na drzewie. Prawdopodobnie wiąże się to z historią, która przydarzyła się żonie Hansa Hasche. Spłoszone i wierzgające konie oszalałe poniosły wóz, na jakim siedziała małżonka właściciela Jeziorek. W tym miejscu, gdzie znajduje się dzisiejsza kapliczka, cudem konie się zatrzymały. Stworzenie kapliczki miało być zatem sposobem na podziękowanie Bogu za ocalenie życia.

Źródło: