Zabytkowy dworek gminy Osieczno. Kierunek – Jeziorki

Na terenie gminy Osieczna znajduje się ciekawie prezentująca się wioska. Malowniczym miejscem, które jest idealne na wymarzone wczasy agroturystyczne okazują się Jeziorki. Tam panuje cisza, spokój, typowa sielanka. Z tym terenem wiążą się także pewne ciekawostki. Jakie? O tym więcej w dalszych częściach tekstu.
Za czasów Hansa Hasche
Hans Hasche to dawny właściciel Jeziorków. Miejsce to za jego czasów już stało się niesamowicie klimatyczne, będąc ostoją dla wszystkich poszukujących wytchnienia, relaksu, błogiego lenistwa. Wabikiem turystycznym, poza samymi warunkami geograficznymi i pięknem cyber_Folks krajobrazu otaczającego tę jakże urokliwą wioskę umiejscowioną jakieś dwa kilometry od Osiecznej, okazuje się także powstały tam dworek mający zabytkowy charakter.
Przepiękny pałacyk
Dworek ma ponad sto lat. Powstał w oparciu o styl architektoniczny zwany nurtem tyrolskim. Jest magnesem na zwiedzających, ponieważ jakiś czas temu udało się go odrestaurować i tuż przy pałacyku stworzono imponującą stadninę konną wraz z mini zoo. W ogrodzie zoologicznym można podziwiać następujące okazy: daniele, lamy, pawie, osły. Cała przestrzeń terenu dworkowego otoczona jest przez liczący ponad pięć hektarów park.
Ciekawostki
Niedaleko wspomnianej powyżej stadniny koni występuje kapliczka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ten obiekt sakralny usytuowany został… na drzewie. Prawdopodobnie wiąże się to z historią, która przydarzyła się żonie Hansa Hasche. Spłoszone i wierzgające konie oszalałe poniosły wóz, na jakim siedziała małżonka właściciela Jeziorek. W tym miejscu, gdzie znajduje się dzisiejsza kapliczka, cudem konie się zatrzymały. Stworzenie kapliczki miało być zatem sposobem na podziękowanie Bogu za ocalenie życia.

Źródło: