Gmina Osieczna- najważniejsze informacje

Osieczna to termin geograficzny, który stosowany jest od wielu stuleci po dziś dzień dla określenia zarówno miasta, jak także gminy znajdującej się na terenie południowo-zachodniej Polski. Dla wszystkich mających problem z rozeznaniem się na mapie, gdzie dokładnie usytuowana jest ta miejscowość, drobna podpowiedź - zaledwie parę kilometrów od Leszna.
Statystyka
Z danych zgromadzonych warsztat samochodowy kraków opinie na temat Osiecznej wynika, że zgodnie z najświeższymi informacjami – miasto to ma przeszło dwa tysiące mieszkańców. Ludność całej gminy szacowana jest zaś na ponad dziewięć tysięcy osób. Miejscowość jest ulokowana na obszarze województwa wielkopolskiego, a administracyjnie przynależy do granic powiatu leszczyńskiego. Tuż obok Osiecznej przebiega zaś droga Leszno – Śrem.
Otaczające terapia rodzinna Bielsko-Biała krajobraz
Miasto Osieczna jest nad brzegami Jeziora Łoniewskiego. Wchodzi także – zwłaszcza we fragmentach południowych – w skład obszaru Pojezierza Krzywińskiego. Jest częścią jednostki pojeziernej – Pojezierza Leszczyńskiego. Osieczna wyróżnia się na tle wielu innych miejscowości Wielkopolski przede wszystkim swym malowniczym wyglądem. Niekiedy określana jest jako jeden z najpiękniejszych punktów Ziemi Leszczyńskiej. Otacza ją, przepływająca przez samo centrum, rzeka Samica. Pod względem geograficznym z kolei, warto wspomnieć o dość mocno zróżnicowanej konfiguracji przestrzeni. Nie jest to teren jednolity, a cechuje go między innymi morena czołowa, a dokładniej pozostałe jej relikty. Nie zapominajmy także o wyjątkowo młodej rzeźbie polodowcowej typowej dla Osiecznej.

Źródło: